Proč je matrace 60 x 120 ideální pro dětskou postýlku?

Matrace je jedním z nejdůležitějších prvků v dětské postýlce. Je třeba vybrat tu správnou, která bude dítěti poskytovat pohodlí a zdravý spánek. Jedním z nejčastějších rozměrů matrace pro dětskou postýlku je 60 x 120 cm. Proč je tento rozměr ideální?

Komfort dítěte

Dítě potřebuje během spánku dostatek prostoru k pohybu, ale zároveň by mělo být v posteli bezpečné a chráněné. Matrace o rozměru 60 x 120 cm poskytuje dítěti dostatek prostoru na pohyb, ale zároveň je dostatečně malá na to, aby dítě nevypadlo z postele. Díky tomu se dítě může volně pohybovat, ale zároveň je v bezpečí.

Vhodná pro menší pokoje

Když si pořizujeme dětskou postýlku, musíme brát v úvahu i rozměry pokoje. Matrace o rozměru 60 x 120 cm je vhodná pro menší pokoje, kde není dostatek místa na větší postel. Tento rozměr matrace se hodí i do malých bytů, kde je potřeba šetřit každým centimetrem.

Snadná údržba

Hygiena je velmi důležitá, zejména u dětské postýlky. Matrace o rozměru 60 x 120 cm je snadno omyvatelná, což usnadňuje její údržbu. Díky menšímu rozměru se matrace vejde do běžné pračky a lze ji prát společně s povlečením. To znamená, že matrace bude vždy čistá a hygienická pro dítě.

Vyberte si kvalitní matraci pro dětskou postýlku o rozměru 60 x 120 cm na blahovar.cz a poskytněte svému dítěti zdravý a pohodlný spánek.